+48 668 102 427

weglowka.ustjanowa@gmail.com

Ustjanowa Górna 218

38 - 700 Ustrzyki Dolne

OKOLICA

Okolica jest piękna dzięki górskim widokom, ale można tu robić dużo więcej niż podziwiać krajobrazy...

- Wędrówki górskie: 

   znajdujemy się na szlaku na Holicę w paśmie Żuków. Bezpośrednio z       tej trasy można dotrzeć do innych szczytów: Gromadzyń, Mały Król,         Laworta, Orlik;

 

- Przejażdżki rowerowe:

  mieścimy się przy trasach rowerowych, ale prócz tego na zboczu               Laworty znajduje się Downhill (Laworta Bike Park).

 

- Bieganie, narty biegowe i nordic walking:

   zaraz obok nas są Biegowe Trasy Narciarskie. Kiedy śnieg topnieje           można na nich uprawiać nordic walking i bieganie. 

   

- Narty i Snowboard:

  w odległości kilku kilometrów od nas (Ustrzyki Dolne) są trzy stoki            narciarskie (Mały Król, Gromadzyń i Laworta).

 

 

- Pływanie, plażowanie, żeglowanie:

  10 minut samochodem od Wegłówki znajduje się najbardziej znany          zalew w Polsce - Solina. Poza sportami wodnymi można                          pospacerować po największej w Polsce tamie i zwiedzać jej wnętrze.

 

-Paralotnie:

  Ustjanowa słynie z tradycji lotniczych - to tu pierwsze kroki na             szybowisku stawiali piloci Dywizjonu 303. Z Holicy nadal można latać       paralotniami. 

 

- Motocross:

  Ustrzyckie lasy i pola są otwarte dla fanów tego sportu.

 

- Szlak Architektury Drewnianej:

  pozostałością po przenikaniu kultur, tradycji i religii w Bieszczadach są      zabytki w postaci drewnianych kościołów i cerkwi. Ustjanowa ze swoim    drewnianym kościołem znajduje się na tym szlaku.  

 

- Bieszczady Wysokie:

  do szlaków w Parku Narodowym dojedziecie samochodem w 40 minut     (Ustrzyki Górne). Można stamtąd wejść na Połoniny, Tarnicę czy     dotrzeć  do styku trzech granic (Krzemieniec).